Достапни линкови

Амбасадорот на САД во Авганистан ќе се повлече?


Рајан Крокер во интервју за РСЕ
Американските медиуми јавиваат дека американскиот амбасадор во Авганистан планира да се повлече. Веста пристига додека Соединетите американски држави и НАТО се подготвуваат за повлекување на вооружените сили од земјата до крајот на 2014 година. Амбасадорот Рајан Крокер ја превзема амбасадорската функција во 2011 година, поради што го прекина пензискиот стаж. Медиумите не наведуваат причини за неговото повлекување.
XS
SM
MD
LG