Достапни линкови

Временска прогноза: облачно и нестабилно време


Времето денеска ќе биде облачно и нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено околу пладне. Во источните делови од земјата локално е можна појава на невреме со град.
Температурата ќе се движи од 11 до 21 степени.
Во Скопје температурата ќе достигне до 18 степени.
XS
SM
MD
LG