Достапни линкови

Бензините поевтинуваат од полноќ


Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за 1,5 денари, а дизелот за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Согласно одлуката, литар Еуросупер БС-95 ќе се продава за 82 денари, а Еуросупер БС-98 за 84 денари. Новата цена на Еуродизел е 72 денари за литар.
XS
SM
MD
LG