Достапни линкови

Одложен новиот судски процес против ТимошенкоСудот во украинскиот град Каркив го одложи првото рочиште за новото обвинение против екс премиерката Јулија Тимошенко за 26-ти јуни, бидејки таа е во болница. Тимошенко, која е осудена на 7 години затвор за злоупотреба на службената положба во врска со енергетскиот договор со Русија, сега е обинета и за затајување данок во 90-тите години. Според западните земји, обвиненијата против Тимошенко се политички мотивирани.
XS
SM
MD
LG