Достапни линкови

Амано допатува во Техеран


Шефот на Меѓународната агенција за атомска енрегија Јакиа Амано пристигна во Техеран на разговори ирнаски претставници за нуклеарната програма на таа земја, која, според Западот е со цел Иран да произведе нуклеарно оружје. Амано има цел да издејствува од Иран да им дозволи на меѓународните инспектори да ги посетат сомнителните локации каде што се одвиваат нуклеарните активности.
XS
SM
MD
LG