Достапни линкови

Конфликт во Бејрут заради Сирија


Две лица биле убиени во главниот град на Либан, Бејрут, при пресметка меѓу групи кои го подржуваат и кои се против режимот во соседна Сирија. Овие судири предизвикаа тензии во Либан и страхувања дека би можеле да бидат обновени верските насилства во земјата меѓу Сунитите и Шиитите.
XS
SM
MD
LG