Достапни линкови

Антивоени протести во Чикаго


Полицијата се судри со антивоени демонстратори кои синоќа маршираа во Чикаго. Како што јавуваат агенциите,четворица полицајци биле повредени. Полицијата соопшти дека се уапсени 45 демонстратори. Иако организаторите најавуваа протест на околу 10 000 луѓе по повод НАТО самитот во Чикаго, последните податоци на полицијата зборуваат за 3000 луѓе кои во текот на вчерашниот ден се собрале на протест.
XS
SM
MD
LG