Достапни линкови

Претпладне сончево, попладне дожд


Времето денеска ќе биде сончево и топло со умерена облачност. Попладне во западните подрачја ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.Ќе дува слаб доумерен ветер претежно од јужен правец. Утринската температура се движи од 6 до 13 степени, а дневната од 22 до 30 степени.
XS
SM
MD
LG