Достапни линкови

Основачот на Фејсбук се ожени


еден од најмладите милијардери во светот на својата невеста и подари прстен со рубин кој сам го дизајнирал
Основачот на „Фејсбук“ Марк Цукенберг се ожени со Присила Чен на церемонија во Калифорнија, по девет годишна врска. Свадбата на Цукенберг се случува по првата понуда на акции на неговата компанија. Акциите на „Фејсбук“ беа најочекуваните хартии од вредност во историјата на Волстрит. Основачот на социјалната мрежа, која е активна од 2004 година, останува мнозински сопственик на акционерското друштво со 503,6 милиони акции во негова сопственост.
XS
SM
MD
LG