Достапни линкови

Тројца настрадани во земјотресот во Италија


Armenia - the logo of Bologna process
Тројца настрадале во земјотресот која ја погоди Болоња во северниот дел на Италија. Потресот бил со интензитет од 5,9 степени според Рихтеровата скала и предизвикал материјална штета. Кон крајот на Јануари земјотрес од 5,4 степени според Рихтер го потресе северот на Италија, од кој напукнаа неколку градби а голем дел од канцелариските простории во Милано беа евакуирани.
XS
SM
MD
LG