Достапни линкови

Земјотрес во северот на Италија


Земјотрес со интензитет од 5,9 степени на Рихтеровата скала го погоди северниот дел на Италија, во близина на Болоња. За сега нема ијнформации за повредени но пријавени се материјални штети. Кон крајот на Јануари земјотрес од 5,4 степени според Рихтер го потресе северот на Италија и предизвика материјална штета.
XS
SM
MD
LG