Достапни линкови

Времето денеска сончево и потопло


Времето ќе биде и потопло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Температурата се движи од 17 до 28 степени ц целзиусови. Во Скопје температурата ќе достигне до 27 степени.
XS
SM
MD
LG