Достапни линкови

Баерн и Челзи во битка за европскиот трон


Френк Лампард, играч на Челзи
Вечерва во Минхен Европа ќе го добие новиот освојувач на пехарот во Лигата на шампионите. Екипите на Баерн Минхен и Челзи успеаја да забележат големи победи во полуфиналето против претставниците од Шпанија.
Овие два тима играа во 2005 година, а од тие средби денеска ќе има петмина коишто ќе се најдат на теренот. Од Баерн тоа е само Швајнштајгер, додека во Челзи се уште играат Чех, Тери, Лампард и Дрогба.
XS
SM
MD
LG