Достапни линкови

Деветнаесет мртви во експлозија на градилиште во Кина


Деветнаесет работници загинале во експлозија во еден тунел на автопат во изградба во централна Кина. Како што јавуваат агенциите, во несреќата е повредено едно лице. Експлозијата се случула за време на истоварувањето на експлозивни средства од едно возило кое се наоѓало во тунелот на автопатот кој се гради меѓу Јанлинг и Руценга во провинцијта Хунан.
XS
SM
MD
LG