Достапни линкови

63 насто од американците се за воена акција против Иран


Сателитска снимка на иранска нуклеарна постројка
Најновата анкета на Пју центарот за истражување покажува дека 63 проценти од американците се за преземање воена акција со цел да се спречи Иран да дојде до нуклеарно оружје. Слични биле резултатите и на анкетата спроведена во западна Европа. Истражувањето исто така покажало дека се шири ставот оти Иран не би требало да има нуклеарно оружје и тоа во земјите како Русија, Кина и Либан, кои се противат на поцврстите санкции врз Иран.
XS
SM
MD
LG