Достапни линкови

Рекорд: најстарата жена која го освои Монт Еверест


Монт Еверест
Една 73 годишна јапонка денеска го освои Монт Еверест, со што го собори сопствениот рекорд како најстара жена која успеала да се качи на највисокиот врв на светот. Станува збор за Тамае Ватанабе која денеска стигнала на врвот висок 8.850 метри. Таа се качи на Монт Еверест и во 2002 година.
XS
SM
MD
LG