Достапни линкови

Самоубиствен бомбашки напад во Сирија


Сиријските медиуми известуваат дека во една касарна во градот Деил ел Зур имало самоубиствен напад со автомобил бомба, при што загинале голем број луѓе. Сличен ваков напад на 10 мај се случи во близина на зградата на разузнавачките служби во Дамаск. Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун изрази уверување дека зад тој напад стои терористичката мрежа Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG