Достапни линкови

Иран ја поздрави посетата на шефот на МААЕ


Шефот на иранската дипломатија Али Акбар Салехи
Иран ја поздрави веста дека шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија в недела ќе го посети Техеран. Шефот на иранската дипломатија Али Акбар Салехи изјави дека посетата на Јукија Амано е добар знак и оти ќе придонесе за расчистување на недоразбирањата околу иранската нуклеарна програма. Деновиве двете страни ги продолжија разговорите, но без поголем успех.
XS
SM
MD
LG