Достапни линкови

Во Минхен, Баерн против Челзи во финалето на ЛШ


Фудбалскиот клуб Баерн од Минхен денеска во својот град го пречекува Челзи во финалниот меч на Лигата на шампионите, врвен фудбалски настан не само во Европа. Германците се надеваат дека домашниот терен ќе им биде предност за по петти пат да го освојат трофејот најдобри во Европа. Доколку не успеат во тоа, тогаш Челзи за прв пат во својата историја ќе ја освои оваа титула.
XS
SM
MD
LG