Достапни линкови

Масовни протести во сиријскиот град Алепо


Алепо, Сирија

Иладници луѓе излегле на улиците во градот Алепо во северниот дел на Сирија, што според извештаите, бил најголем протест во тој град од почетокот на демонстрациите против сиријскиот режим пред една година. Активисти тврдат дека во интервенцијата на безбедносните сили со солзавец и боева муниција, неколку луѓе биле повредени.
XS
SM
MD
LG