Достапни линкови

Експлозии на бомби во Багдад, 5-мина загинати


Нјамалку 5 лица загинале, а 30-тина биле повредени во денешните експлозии на бомби на еден пазар во Багдад. Според полицијата, експлодирале најмалку 3 бомби, а засега никој не ја превзел одговорноста.
XS
SM
MD
LG