Достапни линкови

Нетанјаху не верува во дипломатско решение за иранската нуклеарна програма


Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изрази сомневање дека Иран ќе се согласи да ја запре нуклеарната програма. Тој оцени дека дипломатското решение за овој проблем е најдобро, но оти не верува дека Техеран ќе прифати такво нешто. Нетанјаху, кој е во посета на Прага, нагласи дека иранската нуклеарна програма е најважното прашање на денешницата.
XS
SM
MD
LG