Достапни линкови

Медведев на самитот на Г-8


Рускиот премиер Дмитриј Медведев ќе присуствува на состанокот на Г-8, кој започнува денеска во Кемп Дејвид, Соединетите Американски Држави. Медведев ќе им се придружи на лидерите на Велика Британија, Канада, Франција, Германија, Италија, Јапонија и Соединетите Држави, а состанокот главно ќе биде посветен на проблемите во евро-зоната, пред се поради финансиските кризи во Грција и во Шпанија.
XS
SM
MD
LG