Достапни линкови

На денешното пратеничко мени - Уставот и приватизацијата


Пратениците на денешната седница ќе ја продолжат расправата за предлог- пристапување кон измени на Уставот во делот за процесот на приватизацијата. Вчерашната седница на оваа тема помина во жестока расправа за тоа која власт ја направила најголемата приватизација на македонските фабрики.
Опозициските пратеници сметаат дека измените на Уставот се можност конечно да се разбере вистината за процесот на приватизација, додека пратениците од власта обидот го квалификуваа како лицемерие и добивање политички поени.
XS
SM
MD
LG