Достапни линкови

Азербејџан ја обвинува Ерменија за инцидент во Нагорно Карабах


Азербејџанските воени службеници обвинуваат ерменски војници за престрелката во која азербејџански војник беше повреден во сепаратистичкиот регион Нагорно Карабах. Азербејџанската војска тврди дека 19 годишен војник бил застрелан во главата поради тоа што ерменската војска не го почитува примирјето во регионот Министерството за одбрана на енклавата Нагорно Карабах ги демантира обвинувањата.
XS
SM
MD
LG