Достапни линкови

Судар на два воени авиона во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека два воени авиона се судриле во воздух при што сите четворица пилоти загинале, додека неколку луѓе биле повредени откако делови на авионите паднале на земја. До ова дојде за време на денешниот тренинг во близина на Исламабад.
XS
SM
MD
LG