Достапни линкови

Самубиствен бомбашки напад во Авганистан


Седумина загинати и десетина ранети, е билансот од денешниот напад на четворица вооружени лица во седиштето на гувернерот во западната авганистанска провинција Фарах. Се прецизира дека еден од вооружените успеал да го активира експлозивот што го имал на своето тело, откако влегол во седиштето. Битката со преостаните тројца траела најмалку два часа.
XS
SM
MD
LG