Достапни линкови

Ќерката на кубанскиот лидер ќе престојува во САД


Раул Кастро
Ќерката на кубанскиот претседател Раул Кастро доби виза да ги посети Соединетите држави, односно да учествува на конференција што во идната недела ќе се одржи во Сан Франциско. Мариела Кастро е претседател на Кубанскиот национален сентар за сексуално воспитување и се залага за правата на хомосексуалците.
XS
SM
MD
LG