Достапни линкови

Заканувачки писма до странски претставништва во Пакистан


Конвој со нафта за НАТО силите на територијата на Пакистан
Писма со сомнителен црн прашок пристигнале вчера во француската амбасада и во британското и австралиското високо претставништво во Исламабад. Во писмата пишувало дека станува збор за отров кој ќе бил скриен во пратките на НАТО, доколку Пакистан ја укине блокадата за конвоите за снабдување на сојузничките сили кои во Авганистан се борат против талибанците. Во тек е испитување на прашокот.
XS
SM
MD
LG