Достапни линкови

Македонската владина делегација на бизнис форум во Шангај


Премиерот Никола Груевски на бизнис форум за привлекување странски инвестиции во Пекинг 14.05.2012
Македонската владина делегација предводена од премиерот Никола Груевски, која е во неколкудневна посета на Кина, денеска на бизнис форум во Шангај, ќе ги претстави можностите за инвестирање во Македонија. Делегацијата ќе има средби и со менаџментот на компанијата за комуникациска технологија „Хуавеј,,. Посетата на Кина владината делегација ја завршува утре со презентација на инвестициските можности на Македонија на бизнис форумот во Хонг Конг.
XS
SM
MD
LG