Достапни линкови

Претседателот на Собранието на Турција Џемил Чичек во Македонија


Претседателот на Собранието на Република Турција Џемил Чичек кој денеска престојува во официјална посета на Македонија ќе има средби со претседателот Ѓорге Иванов и со претседателот на Собранието Трајко Вељаноски.Во рамки на посетата претседателотЧичек ќе се обрати пред македонските пратеници.
XS
SM
MD
LG