Достапни линкови

Франција:Новата влада денеска ќе одржи прва седница


Денеска треба да се одржи прва седница на новата француска влада по што новиот француски претседател Франсоа Оланд треба да отпатува во САД.Во петок Оланд ќе се сретне со американскиот претседател Барак Обама во Белата куќа и ќе присуствува на самит на Г8 во Кемп Дејвид.
XS
SM
MD
LG