Достапни линкови

Московските демонстранти се собраа на плоштадот


Неколку стотици опозициски активисти се собраа на плоштадот во Москва за да ги договорат нивните наредни чекори.Полицијата ја разби групата при што беа оштетени полициски автомобил и автобус. Полицијата исто така приведе околу 30 луѓе меѓу кои и лидерот на опозициската група Солидарност, Илја Јашин.
XS
SM
MD
LG