Достапни линкови

Времето денеска ќе биде облачно и со врнежи од дожд


Времето утре во Македонија ќе биде облачно и посвежо со врнежи од дожд кои на места ќе бидат пообилни. Ќе дува умерен, попладне долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец со брзина која на моменти ќе достигнува 80км/час.
Утринската температура ќе се движи од четири до 11, а дневната од 11 до 14 степени.
Во Скопје времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 14 степени.
XS
SM
MD
LG