Достапни линкови

Обама во април доби над 40 милиони долари за кампањата


Американскиот претседател Барак Обама собра 43,6 милиони американски долари во април за неговата предизборна кампања, што е помалку од 53-те милиони кои претседателот го доби во март. Повеќе од 400,000 лица придонеле за кампањата минатиот месец од кои 169,000 се нови донатори.
XS
SM
MD
LG