Достапни линкови

Времето денеска променливо со повремен дожд


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремен локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.
Температурата ќе се движи од 10 до 23 степени.
Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремен локален дожд. Температурата ќе достигне до 19 степени.
XS
SM
MD
LG