Достапни линкови

Над 40 лица загинаа во Сирија, тврдат активисти


Сиријските активисти тврдат дека најмалку 43 лица загинале во неколку инциденти низ земјата, од кои дваесетмина биле застрелани од лојалистите на претседателот Башар Ал Асад за време на погреб во северозападната провинција Иблиб. Сиријската обсерваторија за човекови права, базирана во Британија, соопшти дека нападот на присутните на погребот се случил во градот Кан Шеикун, каде се присутни и набљудувачи на Обединетите нации.
XS
SM
MD
LG