Достапни линкови

Закажано продолжување на разговорите меѓу Иран и МААЕ


Сателитска снимка на иранската воена база Парчин, за каде се бара дозвола за испраќање на тим на Обединетите нации
Следната среба меѓу претставници на Иран и на Меѓународната агенција за атомска енергија при Обединетите нации е закажана за во понеделник, кога ќе продолжат разговорите за спорната нуклеарна програма на официјален Техеран. Херман Накаертс, заменик директорот на Меѓународната агенција ја потврди информацијата по дводневните разговори во Виена. Иранскиот главен преговарач Али Ашгар рече дека разговорите биле плодни.
XS
SM
MD
LG