Достапни линкови

Авионот на Оланд бил погоден од гром и се враќа кон Париз


Авионот на новоизбраниот француски претседател Франсоа Оланд бил погоден од гром и е на пат назад кон Париз, јави американската телевизија „Си – Ен – Ен“, повикувајки се на извештај на новинската агенција „Ројтерс“. За сега нема официјална потврда на извештајот на медиумите. Оланд полета од Париз на пат кон Берлин каде треба да се сретне на разговори со германскиот канцелар Ангела Меркел.
XS
SM
MD
LG