Достапни линкови

Атентатот на член на авганистанскиот совет бил планиран во странство


од погребот на Арсала Рахмани
Првиот човек на авганистанскиот мировен совет рече дека атентатот на влијателен член на советот бил испланиран во странство. Салахудин Рабани ги даде забелешките при своето обраќање пред авганистанскиот сенат. Преговарачот Арсала Рахмани беше застрелан во неговиот автомобил во главниот град на земјата Кабул. Покојниот највлијателен член на мировниот совет во Авганистан беше поранешен припадник на талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG