Достапни линкови

Пакистан повторно ќе ја отвори границата за НАТО?


Пакистанските лидери денеска ќе дискутираат дали повторно да ја отворат границата за конвоите за снабдување на НАТО во Авганистан. Пакистанскиот министер за надворешни работи Хина Рабани Кар оцени дека е време да се оди напред во односите со Соединетите Држави. Пакистан ја затвори рутата за снабдување на НАТО откако во ноември минатата година при американски воздушен напад, по грешка беа убиени 24-ца пакистански војници.
XS
SM
MD
LG