Достапни линкови

Груевски на средба со кинескиот колега Џиабао


Македонскиот премиер Никола Груевски
Македонскиот премиер Никола Груевски денеска во Пекинг ќе се сретне со неговиот кинески колега Вен Џиабао. Владината економска делегација предводена од вицепремиерот задолжен за економски прашања Владимир Пешевски ќе присуствува на бизнис форум во градот Ченгду.
Можностите за инвестирање во Македонија ќе бидат претставени и во Шангај и Хонг Конг.
XS
SM
MD
LG