Достапни линкови

Иран ќе лансира сателит


Шефот на вселенската програма на Иран Мехди Фарахи
Иранската новинска агенција ИРНА го цитираше шефот на вселенската програма Мехди Фарахи кој изјавил дека земјата планира да лансира нов сателит на 23 мај.
Во меѓувреме Иран и ОН вчера во Виена ги започнаа разговорите за нуклеарната програма на исламската република. Разговорите траеа пет часа, а двете страни по средбата не дадоа коментар.
XS
SM
MD
LG