Достапни линкови

Временска прогноза-облачно и свежо


Времето во Македонија ќе биде облачно и свежо со локални врнежи од дожд, особено претпладне, а кон крајот на денот врнежите постепено ќе престануваат. Долж Повардарието ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од осум до 13, а дневната од 10 до 16 степени.
Во Скопје времето ќе биде облачно, препладне со пообилни врнежи од дожд. Утринската температутра ќе се спушти до 10, а дневната ќе достигне до 13 степени.
XS
SM
MD
LG