Достапни линкови

Иран и ОН разговараа за нуклеарната програма


Иран и Обединетите нации разговараа за нуклеарната програма на официјален Техеран во Виена. Шефот на Меѓународната агенција за атомска енергија при светската организација пред средбата испрати апел до иранските власти да дозволат тим на Обединетите нации да посети локација во Парчин, за каде постојат сомнежи дека се произведува нуклеарно оружје. Разговорите траеа пет часа и за сега нема изјави.
XS
SM
MD
LG