Достапни линкови

Европската комисија порача да престанат протестие


Петер Стано, портпаролот на еврокомесарот за проширување Штефан Филе порача да престанат протестите во Македонија и да се остават македонските власти да го решат петкратното убиство кај Смиљковското Езеро, пренесува дописникот на МИА од Брисел. „ЕК има чиста позиција во врска со овие протести, а тоа е нашето барање истите да престанат и да се остават одговорните лица во Македонија на мир да го завршат процесот на истрага и лицата што го извршија тоа грозоморно убиство да одговараат соодветно според законите на земјата“, изјави Стано.
XS
SM
MD
LG