Достапни линкови

Деветмина загинати во бомбашки напад во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека девет луѓе биле убиени во денешната експлозија на бомба во еден пазар во провинцијата Фаријаб. Се прецизира дека сите жртви биле цивили. Засега никој не ја презеде одговорноста за нападот, но властите веднаш ги обвинија талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG