Достапни линкови

Шестмина преживеани во авионска несреќа во Непал


Непал
Властите во Непал соопштија дека шест лица го преживеале денешното уривање на еден авион во северниот дел на Хималаите. Авионот во кој имало дваесетина луѓе се урнал во моментот кога се обидувал да слета на аеродромот Џомсом. Во тек е истрагата за причините на несреќата.
XS
SM
MD
LG