Достапни линкови

Над 30 тела оставени на автопат во Мексико


Најмалку 37 тела се пронајдени во пластични вреќи во близина на градот Монтереј во Мексико. Полицијата соопшти дека телата биле пронајдени покрај пат. Многумина од жртвите биле масакрирани. Безбедносните сили го блокираат автопатот. Инцидентот следи по слични убиства извршени од нарко-банди, кои телата на жртвите ги оставаат на јавни места како предупредување за нивните ривали.
XS
SM
MD
LG