Достапни линкови

Петмина загинаа а неколкумина се повредени во серија бомбашки напади на неколку места во Ирак денеска. Безбедносните сили соопштија дека експлозиите, чија главна мета биле припадници на безбедносните сили, се случиле во Фалуја и Искандирија, јужно од Багдад како и во градот Химрен во провинцијата Дијала. Според официјални проценки, 126 жители на Ирак биле убиени во април.
XS
SM
MD
LG